Servis Hizmetleri

Bilgisayarınız,tabletiniz ve telefonunuz arıza yaptığında güvenilir servis bulmakta zorlanıyor musunuz? Laptop, tablet ve akıllı telefonlarla ilgili yaşadığınız tüm sorunların kısa sürede kaliteli yedek parça ve uzman işçilik yöntemleri kullanılarak çözülmesini istiyorsanız doğru yerdesiniz. Firmamız piyasada ki bütün marka model laptop,tablet ve telefonlar konusunda elektronik onarım ve yedek parça değişiminde uzmanlık seviyesinde bilgi ve tecrübeye sahiptir.

Servis hizmetlerimiz nasıl işler?

Arıza tespiti

Servisimize getirmiş olduğunuz ve teslim ettiğiniz laptoplar öncelikle kayıt alına alınır  laptopta yaşadığınız sorunlar sistemimize kaydedilerek tarafınıza  servis kabul belgesi teslim edilir. Hemen sonra cihazınız laptop arıza tespit bölümüne gönderilir. Öncelikle tümüyle cihaz görsel ve teknik incelemeden geçer görülen sorunlar not edilerek belirtmiş olduğunuz sorunlar ve bunun kaynağı incelenir . Detaylı laptop arıza tespiti raporu oluşturulduktan sonra gereken yedek parça ve işçilik listesi fiyatlandırma bölümüne aktarılır.

Yedek parça

Teslim ettiğiniz laptoptaki sorunlar tespit edildikten sonra ihtiyaç duyulan yedek parça listesi çıkarılır stok bilgisi sorgulanır ve güncel fiyat listesi çıkarılır. Günümüzde bilgisayar yedek parçaları döviz kuru üzerinden ülkemize geldiğinden fiyatlandırma orijinal veya muadil laptop yedek parçası olarak iki ayrı yöntemle listelenmektedir.  Yıllardır bulunduğumuz sektördeki tecrübelerimiz gereği hangi yedek parçaların kaliteli hangilerinin kalitesiz olduğunu ayırt etmek bizim için oldukça kolay. Bu nedenle sorun yaşatacak yedek parça kullanmamaktayız. Firmamız tarafından kullanılan ve satışı yapılan bütün parçalar ithalatçı garantilidir. Kullanıcılara sorun yaşatacak garantisi olmayan laptop yedek parçası sizin tarafınızdan talep edilse dahi daha büyük sorunlar yaratacağını bildiğimiz için satışı yapılmamaktadır.

Tamir fiyatı

Firmamız fiyatlandırma konusunda sürümden kazanma politikası ile çalışmaktadır. Biz biliyoruz ki yüksek fiyat nedeniyle teslim edemediğimiz bir ürünün yerine uygun fiyatlandırılmış iki ürün teslim etmek hem bizim hem de sizin açınızdan daha karlı bir işlemdir. Bu nedenle elimizden gelen en ekonomik fiyatlandırmayı yapmaktayız. Laptopların arızası belirlendikten ve yedek parça listesi çıkarıldıktan sonra cihazınız ile ilgili bilgiler  laptop arıza fiyatı gerekli birime iletilir. Parça fiyatları ve işçilik hesaplanır ayrıca siz değerli kullanıcıların memnuniyeti adına mümkün olan durumlarda opsiyonlu fiyatlandırma yapılır. Örneğin; orijinali yüksek fiyatlı olan laptop pilinin yerine aynı kalitede muadil olan pilin de fiyatı tarafınıza sunulur.

Teslim süresi

Tamir sürecine girmiş olan notebooklarınız tarafınıza olabildiğince hızlı sürede teslim edilmektedir. Çünkü servisimizde kaldığı süre boyunca hem sizin işlerinizin aksayacağınızın hem de serviste yoğunluk yaşanacağının farkındayız. Laptop onarım süresi arızanın boyutuna göre değişkenlik göstermektedir. Laptop klavye değişimi, ekran değişimi,soket onarımı gibi arızaları olan laptoplar 1-2 iş günü içerisinde teslim edilirken laptop sıvı teması,anakart devre arızası, laptop ekran kartı çipi arızası ve buna benzer komplike arızaların onarımları çok daha detaylı işçilik gerektirdiğinden 2-4 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.  Bazı laptop parçaları malasef ülkemizde bulunmamaktadır yurt dışı laptop yedek parça siparişlerinde tamir süresine kargo süresi eklenmektedir.

Garanti işlemleri

Laptop servisimize teslim etmiş olduğunuz cihazınızın onarım işlemi tamamlandıktan ve bütün testleri yapıldıktan sonra yapılan parça değişimleri ve işçilik listelenerek ürün teslim belgesi ve garanti belgesi hazırlanarak laptopunuz garanti belgeli olarak tarafınıza teslim edilir. Yedek parçalar ithalatçı garantili olup ithal edilen parçanın garanti süresine göre 6-24 ay garanti süresine işçilik ise 6 ay garanti süresine tabidir. Bu süre içinde aynı arızayı tekrarlayan laptopunuz hiçbir ücret talep edilmeden tekrar işleme alınır. Aynı arızayı 3 defa tekrarlayan veya laptop servisimize gelen  cihazınız uzman ekibimiz tarafından incelendikten sonra onarım yapılsa dahi aynı arızayı tekrarlayacağı sonucuna varılırsa tarafınıza ücret iadesi yapılmaktadır.